środa, 10 sierpnia 2016

Przyczepy kempingowe retro

Lubię przyczepy kempingowe. Nigdy żadnej nie miałem, ani nawet nie zdarzyło się bym spał, w którejś z nich. Rok temu sprzedałem Ogórka (Volkswagen T2 Westfalia) i chcąc wypełnić dotkliwą pustkę kupiłem Eribę Familia z 1980 roku. Trzeba w tym momencie powiedzieć, że choć lubię wszystkie przyczepy, to najbardziej lubię przyczepy ładne i ciekawe. Takie są właśnie Eriby zwłaszcza z serii Touring.

Te przyczepy produkowane były od lat 50-tych. Wtedy marka należała do Francuzów. Dziś Eriba jest niemiecka, a linia zaokrąglonych, z podnoszonym dachem, przyczep jest kontynuowana do dziś. Są robione z dużym wyczuciem i doskonale wyposażone. Ja ze swojej 36 letniej "kapsuły" jestem bardzo zadowolony. Nie oczekuję luksusów, na wakacjach nie potrzebuję mieć tego samego co mam w domu. Ergonomia i wyposażenie sprzed lat wystarczają mi.

 moja Eriba

moja Eriba

moja Eriba

Eriba z lat 60-tych, zdjęcie z www.thesamba.com

Eriba z lat 60-tych, zdjęcie z www.flickr.com

Eriba z lat 60-tych, zdjęcie z www.flickr.com


współczesna Eriba, zdjęcie z www.eriba.com
współczesna Eriba, zdjęcie z www.eriba.com

Ale, nie tylko Eriby są warte uwagi. Są inni producenci przyczep z fajnymi konstrukcjami. Niektóre są bardzo rzadkie. Pod spodem przykłady dwie marki. Belgijski Constructam i holenderski Biod. Przyczepy Constructam czasami można wypatrzeć w Polsce, na którymś z portali aukcyjnych, Biod to rarytas, nie widziałem od lat żadnej na sprzedaż w naszym kraju.

Constructam Comet z 1969 roku, zdjęcie z pinterest.com

Constructam, zdjęcie z sailorio.blogss.se

Constructam, zdjęcie z www.mydailygarbage.nl

Biod, zdjęcie z pinterest.com

Biod, zdjęcie z pinterest.com

4 komentarze:

  1. Klasyka przyczep kempingowych... Niektóre modele rzucają się w oczy. Szkoda tylko, że nie ma zdjęć z wnętrza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Samochód, dobry hak holowniczy, piękna przyczepa retro i można robić furorę na drogach :) bardzo fajny artykuł i zdjęcia, oby więcej takich pojawiło się w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie ma co, piękne maszyny i kawałek historii...

    OdpowiedzUsuń